Hero image

Sprawność układu hamulcowego jest bez wątpienia jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa auta. Zapewnić je może jedynie dbałość o właściwy stan jego poszczególnych elementów.

Okresowe przeglądy oraz w porę przeprowadzana wymiana zużytych części to dopiero połowa sukcesu. Niezawodność układu hamulcowego w ogromnym stopniu zależy również od jakości płynu hamulcowego. Ze względu na jego higroskopijność i negatywny wpływ wody na jego parametry, konieczna jest również jego okresowa wymiana. 

Pierwszymi objawami problemów z układem hamulcowym są: zapalenie się kontrolki układu hamulcowego (kontrolka zużycia okładzin, lub kontrolka niskiego stanu płynu hamulcowego), odgłosy metaliczne dowodzące podczas hamowania, piski zgrzyty, wibracje podczas hamowania (zarówno na kierownicy, jak i na pedale hamulca), znoszenie samochodu podczas hamowania, zapadający się pedał hamulca. 

W naszej ofercie posiadamy klocki oraz tarcze hamulcowe do większości samochodów. Oferujemy również szeroką gamę zamienników, które w pełni spełniają swoją rolę i są o wiele tańsze od oryginałów oraz zachodnich części.